G2E120-AR77-01
Brand – EBM Papst
G2E120-AR77-01
Description: Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Blower, 120mm Round, 230VAC, 160CFM
CompareTechnical Specifications
| Ebm-papst | ||
| Product Category: | Blowers & Centrifugal Fans | |
| RoHS: | ||
| Centrifugal Fan and Blower | ||
| AC | ||
| 230 VAC | ||
| 255 CFM (7.2 m3/min) | ||
| Ball | ||
| 61 dBA | ||
| 2350 RPM | ||
| 80 W | ||
| 120 mm | ||
| 120 mm | ||
| Aluminum | ||
| G2E120 | ||
| IP44 | ||
| Backward Curved Fan Blades | ||
| Brand: | ebm-papst | |
| Product Type: | Centrifugal Fans | |
| SPQ / MOQ | 1 / 5 | |
| Subcategory: | Fans, Blowers & Accessories | |
| Unit Weight: | 2 kg |
174057-2 ( 2 pole connector )